| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Universal Bus Functions |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74ALVCH |
| Logic Type | Registered Bus Exchanger |
| Supplier Device Package | 56-BGA Microstar Junior (7x4.5) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74ALVCH16269 |
| Package / Case | 56-VFBGA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Circuits | 12 ~ 24-Bit |
| Description | IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56BGA |
View Detail Information
Explore similar products
SN74GTL16612DL
SN74ABT162500DL
GTLP16T1655MTD
SN74ALVTH16601GR
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Universal Bus Functions | Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74ALVCH | Logic Type | Registered Bus Exchanger |
| Supplier Device Package | 56-BGA Microstar Junior (7x4.5) | Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74ALVCH16269 | Package / Case | 56-VFBGA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA | Number of Circuits | 12 ~ 24-Bit |
| Description | IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56BGA |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!