| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | - |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 100EP |
| Logic Type | Differential Receiver/Driver |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supply Voltage | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Base Product Number | 100EP16 |
| Description | IC RCVR/DRVR ECL DIFF VAR 8TSSOP |
View Detail Information
Explore similar products
74SSTUBF32866BBFG8
SN74SSTV32867GKER
SY89216VMI-TR
74LVC1GX04GW-Q100H
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic | Number of Bits | - |
| Product Status | Obsolete | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube | Series | 100EP |
| Logic Type | Differential Receiver/Driver | Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Mfr | onsemi | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supply Voltage | 3V ~ 5.5V | Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Base Product Number | 100EP16 | Description | IC RCVR/DRVR ECL DIFF VAR 8TSSOP |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!