Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,74SSTUBF32866BBFG8,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | 25, 14 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Logic Type | 1:1, 1:2 Configurable Registered Buffer with Parity |
| Supplier Device Package | 96-CABGA (13.5x5.5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supply Voltage | 1.7V ~ 1.9V |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Base Product Number | 74SSTUBF32866 |
| Description | IC BUFFER 25BIT CONF DDR2 96BGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | 26 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) |
| Series | 74SSTV |
| Logic Type | Registered Buffer with SSTL_2 Compatible I/O for DDR |
| Supplier Device Package | 96-LFBGA (13.5x5.5) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supply Voltage | 2.3V ~ 2.7V |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Base Product Number | 74SSTV32867 |
| Description | IC REGISTERED BUFF 26BIT 96LFBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | - |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | SY89 |
| Logic Type | Differential Receiver |
| Supplier Device Package | 8-MLF® (2x2) |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supply Voltage | 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, 8-MLF® |
| Base Product Number | SY89216 |
| Description | IC RCVR/BUFFER 3.3/5V 1GHZ 8-MLF |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | - |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 100EP |
| Logic Type | Differential Receiver/Driver |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supply Voltage | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Base Product Number | 100EP16 |
| Description | IC RCVR/DRVR ECL DIFF VAR 8TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | 1 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Logic Type | Crystal Oscillator Driver |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supply Voltage | 1.65V ~ 5.5V |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Base Product Number | 74LVC1GX04 |
| Description | IC INVERTER UNBUFFERED SC-88 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | 20 |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | 74LVTH |
| Logic Type | ABT Scan Test Device With Universal Bus Transceivers |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supply Voltage | 2.7V ~ 3.6V |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Base Product Number | 74LVTH182504 |
| Description | IC 20BIT UNIV BUS TXRX 64-LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | 1 |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 100EL |
| Logic Type | Differential Receiver |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supply Voltage | 3.3V, 5V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Base Product Number | 100EL16 |
| Description | IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic |
| Number of Bits | 25, 14 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Logic Type | 1:2 Configurable Registered Buffer |
| Supplier Device Package | 96-LFBGA (13.5x5.5) |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supply Voltage | 1.7V ~ 1.9V |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Base Product Number | SSTUH32864 |
| Description | IC BUFFER 1.8V 1/14BIT SOT536-1 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!