| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 130 mA |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 200MHz, 200MHz |
| Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 |
| Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
View Detail Information
Explore similar products
IS82C54
8N3DV85FC-0133CDI8
8N3DV85AC-0036CDI
8N3DV85FC-0137CDI8
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators | Count | - |
| Product Status | Active | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray | Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) | Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 130 mA | Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 6-CLCC | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 200MHz, 200MHz | Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 | Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!