Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,IS82C54,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 10 mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 8MHz |
| Type | Programmable Timer |
| Base Product Number | 82C54 |
| Description | IC OSC PROG TIMER 8MHZ 28PLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 120 mA |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 480MHz, 480MHz |
| Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 |
| Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 130 mA |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 100MHz, 125MHz |
| Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 |
| Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 130 mA |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 200MHz, 200MHz |
| Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 |
| Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 120 mA |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 155.52MHz, 155.52MHz |
| Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 |
| Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (5x3.2) |
| Mfr | Cypress Semiconductor Corp |
| Current - Supply | 125 mA |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.6V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 125MHz |
| Type | Oscillator, Crystal |
| Base Product Number | CY2X013 |
| Description | CLOCK GENERATOR |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 10-LCCC (5x3.2) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Current - Supply | 74 mA |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 10-LCCC Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 125MHz |
| Type | Clock Oscillator |
| Base Product Number | DS4M125 |
| Description | IC OSC CLOCK 125MHZ 10-LCCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators |
| Count | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | FemtoClock® NG |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Supply | 120 mA |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 125MHz, 66.66MHz |
| Type | VCXO |
| Base Product Number | 8N3DV85 |
| Description | IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!