| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Nonprogrammable |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Number of Taps/Steps | 10 |
| Series | - |
| Available Total Delays | 175ns |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Tap Increment | 17.5 ns |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Delay to 1st Tap | 17.5ns |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | DS1010 |
| Description | IC DELAY LINE 10TAP 175NS 16SOIC |
View Detail Information
Explore similar products
MC10E196FNR2G
MC100E196FNR2
DS1135LZ-30+
SY10E195JZ-TR
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines | Function | Nonprogrammable |
| Product Status | Obsolete | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube | Number of Taps/Steps | 10 |
| Series | - | Available Total Delays | 175ns |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Tap Increment | 17.5 ns | Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Delay to 1st Tap | 17.5ns | Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | DS1010 | Description | IC DELAY LINE 10TAP 175NS 16SOIC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!