Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,DS1110S-150,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Nonprogrammable |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Number of Taps/Steps | 10 |
| Series | - |
| Available Total Delays | 150ns |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Tap Increment | 15 ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Delay to 1st Tap | 15ns |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | DS1110 |
| Description | IC DELAY LINE 10TAP 150NS 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Nonprogrammable |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Number of Taps/Steps | 5 |
| Series | - |
| Available Total Delays | 150ns |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Tap Increment | 30 ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Delay to 1st Tap | 30ns |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | DS1100 |
| Description | IC DELAY LINE 5TAP 150NS 8SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Programmable |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Number of Taps/Steps | 1024 |
| Series | 100EP, ECL Pro® |
| Available Total Delays | 2.05ns ~ 12.2ns |
| Mfr | Microchip Technology |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Tap Increment | 10 ps |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Delay to 1st Tap | 2.05ns |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | SY100EP195 |
| Description | IC DELAY LN 1024TAP PROG 32TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Multiple, NonProgrammable |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Available Total Delays | 10ns |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Delay to 1st Tap | 10ns |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Independent Delays | 3 |
| Base Product Number | DS1135 |
| Description | IC DELAY LINE 10NS 8SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Nonprogrammable |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Number of Taps/Steps | 5 |
| Series | - |
| Available Total Delays | 250ns |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Tap Increment | 50 ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Delay to 1st Tap | 50ns |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | DS1100 |
| Description | IC DELAY LINE 5TAP 250NS 8UMAX |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Programmable |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Available Total Delays | 100ps |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Supplier Device Package | 32-LCC (5x5) |
| Tap Increment | 3 ps |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Delay to 1st Tap | - |
| Voltage - Supply | -2.9V ~ -3.7V |
| Package / Case | 32-TFCQFN Exposed Pad |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Base Product Number | HMC856 |
| Description | IC DELAY LINE 100PS 32SMD |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Multiple, NonProgrammable |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Available Total Delays | 8ns |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Delay to 1st Tap | 8ns |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Independent Delays | 3 |
| Base Product Number | DS1033 |
| Description | IC DELAY LINE 8NS 8SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines |
| Function | Multiple, NonProgrammable |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Available Total Delays | 10ns |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Delay to 1st Tap | 10ns |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Number of Independent Delays | 3 |
| Base Product Number | DS1135 |
| Description | IC DELAY LINE 10NS 8UMAX |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!