| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing IC Batteries |
| Product Status | Active |
| Capacity | 48mAh |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Voltage - Rated | 2.8 V |
| Package | Tube |
| Series | Timekeeper®, Snaphat® |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Battery Chemistry | Lithium |
| Type | Battery and Crystal |
| Base Product Number | M4T28 |
| Description | SNAPHAT BATT/CRYSTAL FOR SOIC |
View Detail Information
Explore similar products
M4T32-BR12SH6
BQ25606RGER
M4T32-BR12SH1
BQ24073RGTR
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing IC Batteries | Product Status | Active |
| Capacity | 48mAh | Load Capacitance | 12.5 pF |
| Voltage - Rated | 2.8 V | Package | Tube |
| Series | Timekeeper®, Snaphat® | Mfr | STMicroelectronics |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) | Frequency | 32.768 kHz |
| Battery Chemistry | Lithium | Type | Battery and Crystal |
| Base Product Number | M4T28 | Description | SNAPHAT BATT/CRYSTAL FOR SOIC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!