| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 4:10 |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | DSPLL® |
| Input | Clock, Crystal, LVCMOS |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 1.028GHz |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 64QFN |
View Detail Information
Explore similar products
SI5395P-A10339-GM
SI5335B-B14485-GMR
SI5332DC09523-GM3
CY241V08SXC-41
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | Ratio - Input:Output | 4:10 |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator | Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes | Series | DSPLL® |
| Input | Clock, Crystal, LVCMOS | Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) | Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 1.028GHz | Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad | Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 | Description | IC CLOCK MULTIPLIER 64QFN |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!