Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,SI5345B-D11796-GM,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 4:10 |
| Input | Clock, Crystal, LVCMOS |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 64QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Input | Clock |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Series | EconOscillator™ |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency - Max | 2MHz |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PLL | No |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | DS1094 |
| Description | IC CLOCK GENERATOR 8UMAX |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 4:4 |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 44-QFN (7x7) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 44QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Input | CMOS, HSTL, SSTL, Clock, Crystal |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | MultiSynth™ |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK GENERATOR 24QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Input | CMOS, HSTL, SSTL, Clock, Crystal |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | MultiSynth™ |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK GENERATOR 24QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 2:3 |
| Input | Clock |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Series | 74HCT |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Frequency - Max | 21MHz |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74HCT7046 |
| Description | IC PHASE LOCK LOOP 16SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 4:12 |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 64QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Input | Crystal |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency - Max | 700MHz |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Distribution, Multiplexer |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Output | LVDS |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PLL | Yes with Bypass |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 8442 |
| Description | IC CLK/FREQ SYNTH 32TQFP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!