| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Application Specific Clock/Timing |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Product Status | Active |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 48-QFN (6x6) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Base Product Number | SI53159 |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Output | HCSL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PLL | No |
| Input | Clock, Crystal |
| Number of Circuits | 1 |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Description | IC PCIE BUFFER 100MHZ 1IN 9OUT |
View Detail Information
Explore similar products
9DB403DGILFT
6V49205BNLGI
SI52144-A01AGMR
9DB803DGLFT
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Application Specific Clock/Timing | Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Product Status | Active | Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tray |
| Differential - Input:Output | No/Yes | Series | - |
| Supplier Device Package | 48-QFN (6x6) | Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 100MHz | Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Base Product Number | SI53159 | Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Output | HCSL | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PLL | No | Input | Clock, Crystal |
| Number of Circuits | 1 | Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Description | IC PCIE BUFFER 100MHZ 1IN 9OUT |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!