| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Application Specific Clock/Timing |
| Ratio - Input:Output | 1:19 |
| Product Status | Active |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 48-VFQFPN (7x7) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency - Max | 125MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Base Product Number | 6V49205 |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PLL | Yes |
| Input | Crystal |
| Number of Circuits | 1 |
| Main Purpose | Freescale P10xx, P20xx Processors |
| Description | IC CLOCK GEN FREESCALE 48VFQFPN |
View Detail Information
Explore similar products
9DB403DGILFT
SI53159-A01AGM
SI52144-A01AGMR
9DB803DGLFT
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Application Specific Clock/Timing | Ratio - Input:Output | 1:19 |
| Product Status | Active | Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tray |
| Differential - Input:Output | No/Yes | Series | - |
| Supplier Device Package | 48-VFQFPN (7x7) | Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency - Max | 125MHz | Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Base Product Number | 6V49205 | Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Output | Clock | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PLL | Yes | Input | Crystal |
| Number of Circuits | 1 | Main Purpose | Freescale P10xx, P20xx Processors |
| Description | IC CLOCK GEN FREESCALE 48VFQFPN |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!