| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Input | Clock |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Mfr | Cirrus Logic Inc. |
| Frequency - Max | 75MHz |
| Type | Fanout Distribution, Fractional N Synthesizer |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 3.5V |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CS230009 |
| Description | IC FANOUT DIST 10MSOP |
View Detail Information
Explore similar products
9QXL2000CNLGI8
NB7V585MMNG
CY7B992-5JC
8516FYLF
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Input | Clock | Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | No/No | Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified | Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Supplier Device Package | 10-MSOP | Mfr | Cirrus Logic Inc. |
| Frequency - Max | 75MHz | Type | Fanout Distribution, Fractional N Synthesizer |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 3.5V | Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output | Clock | Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| PLL | Yes | Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | CS230009 | Description | IC FANOUT DIST 10MSOP |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!