Products
Manufacturer of a wide range of products which include Durable Plastic Georgian Bar Flower Screw Fixed Decorative Window Door Glass,Modern Gold Finish Georgian Bar Flower Decorative Door Window Ornamental,3003 Alloy Aluminum Space...
MOQ: 5 cartons
Price: USD$424.25/cartons 1000pieces/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic, Plastic |
| Feature | Durable, easy installation |
| Installation | Screw |
| After-sale Service | Other |
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Door, Window |
| Design Style | Modern |
| Type | Georgian Bar, Decorative |
| Product name | Georgian Bar |
| Payment | T/T or other |
| MOQ | 5cartons |
| Sample | free |
| Function | Decorate Door or Window, insulating glass |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | Soleron |
| Model Number | P0401 |
MOQ: 5 cartons
Price: USD$363.64/carton 600pieces/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Plastic |
| Feature | Durable, Easy Installation |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | graphic design |
| Application | Door, Window, Hotel, Villa, Apartment, Office Building, Hospital |
| Design Style | Modern |
| Type | georgian flower |
| Product name | georgian flower |
| Color | gold |
| Sample | available |
| Style | model |
| Fuction | Decorate door and window |
| PAYMENT | TT;L/C |
| Package | Brown carton |
| MOQ | 5 cartons |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | p1901 |
MOQ: 20000 meters
Price: CN¥0.2041/meters 20000-59999 meters
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Glass, Alloy Aluminium |
| Feature | Durable, Easy Installation |
| After-sale Service | Online Technical Support, Onsite Training, Onsite Inspection, Return and Replacement |
| Project Solution Capability | N/A |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Product name | Aluminum Spacer Bar |
| Colour | Silver or customized |
| Type | Bendable and Unbendable |
| Thickness | 0.16mm-0.32mm |
| Width | 5.5mm-27mm(6A-27A) |
| Payment Term | TT and others |
| OEM | Accpetable |
| Carton logo | Can be customized |
| Sample | Freely |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 13A |
MOQ: 39600 meters
Price: USD$172.58/carton
| Payment Terms | T/T |
| Keyword | aluminum spacer bar |
| Grade | aluminum Alloy |
| Corrosion Resistance | High |
| Height | Typically 6mm to 20mm |
| Sealant Compatibility | Compatible with butyl and polysulfide sealants |
| Function | Dustproof Insectproof Soundproof |
| Compatibility | Compatible with double and triple glazing units |
| Application | All the scenarios |
| Model | 6-40A |
| Width | Typically 6mm to 20mm |
| Purpose | Used in insulated glass units to separate glass panes |
| Color | Silver (natural aluminum color) or anodized finishes |
| Brand Name | Soleron |
| Model Number | 5.5A(5mm) |
| Place of Origin | Hebei |
MOQ: 2000 meters
Price: CN¥0.4762/meters 2000-5999 meters
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 1 Year |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Office Building, Home.office.hotel.industy |
| Design Style | Modern |
| Type | OEM, Seal Strip |
| Product name | Weather Seal Windows Strip |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | OEM |
MOQ: 21000 meters
Price: USD$169.85/carton 2100meters/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Aluminium, Alloy Aluminium |
| Feature | Durable, Easy Installation |
| After-sale Service | Online Technical Support, Onsite Training, Onsite Inspection, Return and Replacement |
| Project Solution Capability | N/A |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Product name | Aluminum Spacer Bar |
| Colour | Silver or customized |
| Type | Bendable and Unbendable |
| Thickness | 0.16mm-0.32mm |
| Width | 5.5mm-27mm(6A-27A) |
| Payment Term | TT and others |
| OEM | Accpetable |
| Carton logo | Can be customized |
| Sample | Freely |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 11A 0.22mm |
MOQ: 10 cartons
Price: CN¥496.60/cartons 5-19 cartons
| Warranty | 3 Years |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | graphic design, 3D model design, total solution for projects, Cross Categories Consolidation, N/A, Others |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Type | butyl tape |
| Product name | butyl tape |
| Material | butyl |
| width | 4mm |
| thickness | 0.5 0.8 1.0mm |
| Package | Carton+pallet |
| Usage | Windows Seal |
| MOQ | 10cartons |
| Sample | Available |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number |
MOQ: 10 cartons
Price: USD$167.13/carton 2700pieces/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 1 Year |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | N/A |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Type | Aluminium Spacer Bar |
| Product name | Aluminium Spacer Bar |
| Material | 3003 Aluminum Alloy |
| Usage | Insulating glass, Insulating door, Train, Bus, shutter |
| Size | 5.5-27mm |
| Tape | Benable |
| Color | Silver/Black/Blue/Red/Customized |
| Package | 5M/Piece (Carton) |
| Glass Payment Terms thickness | T/T 30% 70% |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | Soleron |
| Model Number | 9A 0.2mm |
MOQ: 5000 meters
Price: CN¥0.2041/meters 500-9999 meters
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminium, 3003 Aluminum |
| Feature | Easy Installation |
| After-sale Service | Online Technical Support, Other |
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Workshop |
| Design Style | Modern |
| Type | sealing spacer bar |
| Product name | Aluminum spacer bars |
| Usage | Windows Sealing |
| Color | Silver |
| Keywords | Aluminum spacer |
| Size | 5.5-27mm |
| Packing | Carton |
| Payment Term | 70%deposit .30%balance |
| Sample | Freely |
| Length | 5m |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 5.5-27A |
MOQ: 5000 meters
Price: CN¥0.2041/meters >=500 meters
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminium, 3003 Aluminum Alloy |
| Feature | Durable |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | N/A |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Type | Aluminium Spacer Bar |
| Product name | Aluminium Spacer Bar |
| Usage | Insulating glass, Insulating door, Train, Bus, shutter |
| Size | 5.5-27mm |
| Tape | Benable |
| Color | Silver/Black/Blue/Red/Customized |
| Package | 5M/Piece (Carton) |
| Glass Payment Terms thickness | T/T 30% 70% |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!