Products
Manufacturer of a wide range of products which include Durable Plastic Georgian Bar Flower Screw Fixed Decorative Window Door Glass,Modern Gold Finish Georgian Bar Flower Decorative Door Window Ornamental,Double Glazing Warm Edge ...
MOQ: 5 cartons
Price: USD$424.25/cartons 1000pieces/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic, Plastic |
| Feature | Durable, easy installation |
| Installation | Screw |
| After-sale Service | Other |
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Door, Window |
| Design Style | Modern |
| Type | Georgian Bar, Decorative |
| Product name | Georgian Bar |
| Payment | T/T or other |
| MOQ | 5cartons |
| Sample | free |
| Function | Decorate Door or Window, insulating glass |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | Soleron |
| Model Number | P0401 |
MOQ: 5 cartons
Price: USD$363.64/carton 600pieces/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Plastic |
| Feature | Durable, Easy Installation |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | graphic design |
| Application | Door, Window, Hotel, Villa, Apartment, Office Building, Hospital |
| Design Style | Modern |
| Type | georgian flower |
| Product name | georgian flower |
| Color | gold |
| Sample | available |
| Style | model |
| Fuction | Decorate door and window |
| PAYMENT | TT;L/C |
| Package | Brown carton |
| MOQ | 5 cartons |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | p1901 |
MOQ: 10 cartons
Price: USD$185.16/carton 1320pieces/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 1 Year |
| Material | aluminum,molecular sieve powder |
| Feature | Easy Installation, easy operation |
| Installation | Screw |
| After-sale Service | Other |
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Other |
| Design Style | Modern |
| Type | Double glass spacer |
| Product name | warm edge Spacer Bar |
| Color | black |
| Size | 6-16mm |
| MOQ | 10 cartons |
| Payment | T/T |
| Sample | Freely |
| Trade Terms | CIF/FOB/CFR |
| Service | Sample Provide |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 8A |
MOQ: 2800 meters
Price: USD$0.24-USD$0.226 / M
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Delivery Time | 10-15days |
| Packaging Details | Brown Carton |
| Supply Ability | 50000 Meters per day |
| Warranty | 5 Years |
| Material | Aluminium, Butyl Sealant and 3A Molecular Sieve |
| Feature | Easy Installation |
| After-sale Service | Online Technical Support, Free Spare Parts, Return and Replacement |
| Project Solution Capability | graphic design, total solution for projects, Cross Categories Consolidation |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Type | Double Glazing spacer |
| Product name | Flexible Spacer Bar |
| Usage | Insulating glass manufacture |
| Size | 6-24A |
| Color | Black, gray and white |
| Package | Carton or pallets |
| MOQ | 10 cartons |
| Sample | Freely |
| Payment | T/T and others |
| WhatsApp / WeChat | +86 13833403347 |
| Quantity | 280 m / carton |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 14A |
MOQ: 3000 meters
Price: USD$0.225-USD$0.21 / M
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Packaging Details | Brown Carton |
| Supply Ability | 50000 Meters per day |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Warranty | 5 Years |
| Material | Aluminium, Butyl Sealant,3A Molecular Sieve |
| Feature | Durable |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Project Solution Capability | graphic design |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Product name | flexible sealing spacer |
| Size | 6-24A |
| Color | Silvery,black,white ,gold |
| MOQ | 10 cartons |
| Sample | Avaiable |
| Keywords | warm edge spacer |
| Advantage | High-performance |
| Packing | Carton+pallet |
| Payment | 30% Deposit 70% Balance |
| Quantity | 300M |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Soleron |
| Model Number | 13A |
MOQ: 35000 meters
Price: USD$0.2-0.185/M
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 500000 meters per day |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Packaging Details | Cartons and Pallet |
| Warranty | 5 Years |
| After-sale Service | Online Technical Support |
| Application | Double Glass, Windows And Doors |
| Design Style | Modern |
| Type | Double Glazing Spacer |
| Product name | Flexible Spacer Bar |
| Material | Aluminum, Sealant, 3A molecular Sieve |
| Size | 6-26A |
| Height | 6.5mm |
| Package | Carton+pallet |
| Usage | Windows Seal |
| MOQ | 10 Boxes |
| Sample | Available |
| Payment Term | TT 30% Deposit and others |
| Quantity | 350M / carton |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 11A |
MOQ: 5000 meters
Price: USD$0.154/M-USD$0.15/M
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 50000 Meters per day |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Packaging Details | Brown Carton |
| Warranty | 5 Years |
| Material | butyl,aluminum,3A molecular sieve |
| Feature | Easy Installation, easy operation |
| Installation | Easy Installation |
| After-sale Service | Good After-Sale Service |
| Project Solution Capability | Others |
| Application | Double Glass |
| Design Style | Modern |
| Type | Double glass spacer |
| Product name | Flexible Warm Edge Spacer |
| Color | Silver / Black / Grey |
| Size | 6-24A |
| MOQ | 10 cartons |
| Payment | T/T |
| Sample | Freely |
| Trade Terms | CIF/FOB/CFR |
| Service | Sample Provide |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | Soleron |
| Model Number | 7A |
MOQ: 3800 meters
Price: USD$71.49/carton 380m/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Aluminium, Alloy Aluminium |
| Feature | Easy Installation |
| Installation | Screw |
| After-sale Service | Online Technical Support, Onsite Training, Onsite Inspection, Return and Replacement |
| Project Solution Capability | N/A |
| Application | Office Building |
| Design Style | Modern |
| Product name | Aluminum Spacer Bar |
| Colour | Silver or customized |
| Type | Bendable and Unbendable |
| Thickness | 0.16mm-0.32mm |
| Width | 5.5mm-27mm(6A-27A) |
| Payment Term | TT and others |
| OEM | Accpetable |
| Carton logo | Can be customized |
| Sample | Freely |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 10A |
MOQ: 3500 meters
Price: USD$69.63/carton 350m/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Aluminium, Aluminum Alloy, Rubber sealant |
| Feature | Easy Installation, Eco-friendly |
| After-sale Service | Online Technical Support, Onsite Installation |
| Project Solution Capability | graphic design |
| Application | Office Building, Sealing windows and doors |
| Design Style | Modern |
| Type | Warm edge spacer |
| Product name | Warm edge spacer |
| Size | 6-16mm |
| Packing | Carton |
| Weight | 60kg/carton |
| Carton size | L*W*H:570*470*570mm |
| MOQ | 10cartons |
| Color | Black/gray/white |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 11A |
MOQ: 3000 meters
Price: USD$68.04/carton 300m/carton
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Warranty | 3 Years |
| Material | Aluminium, Aluminum Alloy, Rubber sealant |
| Feature | Easy Installation, Eco-friendly |
| After-sale Service | Online Technical Support, Onsite Installation |
| Project Solution Capability | graphic design |
| Application | Office Building, Sealing windows and doors |
| Design Style | Modern |
| Type | Warm edge spacer |
| Product name | Warm edge spacer |
| Size | 6-16mm |
| Packing | Carton |
| Weight | 60kg/carton |
| Carton size | L*W*H:570*470*570mm |
| MOQ | 10cartons |
| Color | Black/gray/white |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | soleron |
| Model Number | 13A |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!