China INOVANCE MD500T22G VFD for EV factory
  1. China INOVANCE MD500T22G VFD for EV factory
INOVANCE MD500T22G VFD for EV factory
Brand Name Inovance
Model Number MD500T22G
Brand Name Inovance Model Number MD500T22G
Place of Origin China
High Light INOVANCE MD500T22G VFDVFD for EV factoryvariable frequency drive with warranty
  • Starting torque
    • 150% at 0.25 Hz for SVC
    • 180% at 0 Hz for FVC
  • Comprehensive trip diagnostics
  • Output frequency 500 Hz