China LQ134N1JX41 13.4 inch 1920*1200 LCD Panel Screen
  1. China LQ134N1JX41 13.4 inch 1920*1200 LCD Panel Screen
  2. China LQ134N1JX41 13.4 inch 1920*1200 LCD Panel Screen
  3. China LQ134N1JX41 13.4 inch 1920*1200 LCD Panel Screen
LQ134N1JX41 13.4 inch 1920*1200 LCD Panel Screen
  1. MOQ: 1 pcs
Model Name LQ134N1JX41
Diagonal Size 13.4"
Resolution 1920(RGB)×1200 169PPI
Display size 288(W)×180(H) mm
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Signal eDP , terminal
maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
Used for Laptop
Brand Name Sharp
Model Number LQ134N1JX41
Model Name LQ134N1JX41 Diagonal Size 13.4"
Resolution 1920(RGB)×1200 169PPI Display size 288(W)×180(H) mm
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10) Signal eDP , terminal
maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C Used for Laptop
Brand Name Sharp Model Number LQ134N1JX41
Place of Origin China
LQ134N1JX41 LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ134N1JX41
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ134N1JX41
screen size 13.4inches
Panel Type Oxide TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 288(W)×180(H) mm
surface Mirror (Haze 0%), Hard coating
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) [Transmission]
responding speed 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Optical mode New Mode2, Normally Black, Transmissive
Number of colors 16.7M
Backlight type WLED , 15K hours, with LED driver
Used for Laptop
Signal eDP , terminal
voltage supply 3.3V (Typ.)