China LM238WF5-SSA1 LG 23.8'' LCD Touch Panel Display 60Hz
  1. China LM238WF5-SSA1 LG 23.8'' LCD Touch Panel Display 60Hz
  2. China LM238WF5-SSA1 LG 23.8'' LCD Touch Panel Display 60Hz
  3. China LM238WF5-SSA1 LG 23.8'' LCD Touch Panel Display 60Hz
LM238WF5-SSA1 LG 23.8'' LCD Touch Panel Display 60Hz
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer LG Display
Model Name LM238WF5-SSA1
screen size 23.8 inches
Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 92PPI
Display size 527.04 × 296.46 mm (H×V)
physical dimension 535.24 × 313.18 × 12.76 mm (H×V×D)
Brightness(cd/m²) 250 (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Touchscreen In-Cell Touch
Used for computer monitor
Brand Name LG Display
Model Number LM238WF5-SSA1
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer LG Display Model Name LM238WF5-SSA1
screen size 23.8 inches Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 92PPI
Display size 527.04 × 296.46 mm (H×V) physical dimension 535.24 × 313.18 × 12.76 mm (H×V×D)
Brightness(cd/m²) 250 (Typ.) Contrast 1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Touchscreen In-Cell Touch Used for computer monitor
Brand Name LG Display Model Number LM238WF5-SSA1
Place of Origin CHINA
High Light LM238WF5-SSA1 LCD Touch Panel Display23.8'' LCD Touch Panel Display60Hz display tft lcd
LM238WF5-SSA1 LG 23.8 inch LCD Touch Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
LG Display LCD SCREEN LM238WF5-SSA1
Manufacturer LG Display
Model Name LM238WF5-SSA1
Screen Size 23.8"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel configuration RGB vertical bar
Surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Brightness (cd/m2) 250 (Typ.)
Best angle Full view
Optical mode IPS, normally black display, transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
responding speed 14 (Typ.)(G to G) ms
Number of colors 16.7M, 72% NTSC
Backlight type WLED, 30K hours, no driver
Screen weight 1.92/2.01Kgs (Typ./Max.)
Refresh rate 60Hz
signal system LVDS (2 ch, 8-bit), connector, 30 pins
Supply voltag 5.0V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM238WF5-SSA1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LM238WF5-SSA1 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of LM238WF5-SSA1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of LM238WF5-SSA1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
We are one of the professional and experienced suppliers of LM238WF5-SSA1 LG 23.8 inch LCD Touch Panel Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.