China WF39BTLASDNT0 LCD TFT Display Panel 3.9'' 480×128 IPS
  1. China WF39BTLASDNT0 LCD TFT Display Panel 3.9'' 480×128 IPS
  2. China WF39BTLASDNT0 LCD TFT Display Panel 3.9'' 480×128 IPS
WF39BTLASDNT0 LCD TFT Display Panel 3.9'' 480×128 IPS
Manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNT0
screen size 3.9 " (1/2 cut of 4.3")
Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Active Area(mm) 95.04 × 25.34 (H×V)
Outline(mm) 105.5 × 37 × 5.35 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 97.04 × 27.34 (H×V)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Brand Name Winstar
Model Number WF39BTLASDNT0
Manufacturer Winstar Model Name WF39BTLASDNT0
screen size 3.9 " (1/2 cut of 4.3") Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Active Area(mm) 95.04 × 25.34 (H×V) Outline(mm) 105.5 × 37 × 5.35 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 97.04 × 27.34 (H×V) Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar Model Number WF39BTLASDNT0
Place of Origin China
480x128 3.9 inch WF39BTLASDNT0 TFT Display Stretched Bar LCD Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39BTLASDNT0
manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNT0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3")
Screen type LCM , a-Si TFT-LCD
Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
surface treatment Antiglare
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast 500 : 1 (Typ.) (TM)
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 6 o'clock
Number of color 16.7M
Backlight type WLED , No Driver
Touch function 4-wire Resistive Touch
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
FAQ :
Q: Do you accept sample orders for WF39BTLASDNT0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of WF39BTLASDNT0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for WF39BTLASDNT0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my order of WF39BTLASDNT0 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
We are one of the professional and experienced suppliers of 480x128 3.9 inch WF39BTLASDNT0 TFT Display Stretched Bar LCD Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.