China 480x128 IPS Winstar Stretched Bar LCD TFT Display 3.9 Inch WF39BTZASDNN0
  1. China 480x128 IPS Winstar Stretched Bar LCD TFT Display 3.9 Inch WF39BTZASDNN0
  2. China 480x128 IPS Winstar Stretched Bar LCD TFT Display 3.9 Inch WF39BTZASDNN0
480x128 IPS Winstar Stretched Bar LCD TFT Display 3.9 Inch WF39BTZASDNN0
Manufacturer Winstar
Model Name WF39BTZASDNN0
screen size 3.9 " (1/2 cut of 4.3")
Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Active Area(mm) 95.04(H)×25.34(V) mm
Outline(mm) 105.5(H)×37(V) ×3.25(D) mm
Bezel Area(mm) 97.04(H)×27.34(V) mm
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Brand Name Winstar
Model Number WF39BTZASDNN0
Manufacturer Winstar Model Name WF39BTZASDNN0
screen size 3.9 " (1/2 cut of 4.3") Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Active Area(mm) 95.04(H)×25.34(V) mm Outline(mm) 105.5(H)×37(V) ×3.25(D) mm
Bezel Area(mm) 97.04(H)×27.34(V) mm Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar Model Number WF39BTZASDNN0
Place of Origin China
High Light 128 IPS Stretched Bar LCD3.9'' Stretched Bar LCD3.9'' WF39BTZASDNN0 tft lcd display
480x128 Winstar 3.9 inch WF39BTZASDNN0 Stretched Bar LCD TFT Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39BTZASDNN0
manufacturer Winstar
Model Name WF39BTZASDNN0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3")
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
surface treatment Antiglare
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 500 : 1 (Typ.) (TM)
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 6 o'clock
Viewing Angle 75/75/75/75 (Typ.)(CR≥10)
Number of color 16.7M
Backlight type WLED , W/O Driver
Touch function Without
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
FAQ :
Q: Can You declare my order of WF39BTZASDNN0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods WF39BTZASDNN0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of WF39BTZASDNN0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of WF39BTZASDNN0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
We are one of the professional and experienced suppliers of 480x128 Winstar 3.9 inch WF39BTZASDNN0 Stretched Bar LCD TFT Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.