China WF39BTLASDNG0 3.9" TFT LCD Display Panel Winstar
  1. China WF39BTLASDNG0 3.9" TFT LCD Display Panel Winstar
  2. China WF39BTLASDNG0 3.9" TFT LCD Display Panel Winstar
WF39BTLASDNG0 3.9" TFT LCD Display Panel Winstar
Manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNG0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3")
Resolution 480×128(RGB), 128PPI
Active Area 95.04(W)×25.34(H) mm
Outline 105.5(W)×37(H) ×5.63(D) mm
Bezel Opening 97.04(W)×27.34(H) mm
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar
Model Number WF39BTLASDNG0
Manufacturer Winstar Model Name WF39BTLASDNG0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3") Resolution 480×128(RGB), 128PPI
Active Area 95.04(W)×25.34(H) mm Outline 105.5(W)×37(H) ×5.63(D) mm
Bezel Opening 97.04(W)×27.34(H) mm Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar Model Number WF39BTLASDNG0
Place of Origin China
High Light WF39BTLASDNG0 3.9" tft lcd display panelWF39BTLASDNG0 tft lcd display panelWinstar tft lcd display module
WF39BTLASDNG0 TFT LCD Panel Screen Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39BTLASDNG0
manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNG0
screen size 3.9" (1/2 cut of 4.3")
Screen type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
Display size 95.04(W)×25.34(H) mm
physical dimension 105.5(W)×37(H) ×5.63(D) mm
Visual size 97.04(W)×27.34(H) mm
surface treatment Glare (Haze 0%)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of color 16.7M
Backlight type WLED , Without Driver
Touch function PCAP
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,