China Winstar TFT WF39BTLASDNN0 Stretched Bar LCD 480x128
  1. China Winstar TFT WF39BTLASDNN0 Stretched Bar LCD 480x128
  2. China Winstar TFT WF39BTLASDNN0 Stretched Bar LCD 480x128
Winstar TFT WF39BTLASDNN0 Stretched Bar LCD 480x128
Manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNN0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3")
Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Active Area 95.04 × 25.34 (H×V)
Outline 105.5 × 37 × 3.25 (H×V×D)
Bezel Opening 97.04 × 27.34 (H×V)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Brand Name Winstar
Model Number WF39BTLASDNN0
Manufacturer Winstar Model Name WF39BTLASDNN0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3") Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Active Area 95.04 × 25.34 (H×V) Outline 105.5 × 37 × 3.25 (H×V×D)
Bezel Opening 97.04 × 27.34 (H×V) Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar Model Number WF39BTLASDNN0
Place of Origin China
Winstar 3.9 inch Stretched Bar LCD TFT Display WF39BTLASDNN0 480x128
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39BTLASDNN0
manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNN0
Screen type LCM , a-Si TFT-LCD
Resolution 480×128(RGB) 128PPI
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
Display size 95.04 × 25.34 (H×V)
physical dimension 105.5 × 37 × 3.25 (H×V×D)
Visual size 97.04 × 27.34 (H×V)
surface treatment Antiglare
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Number of color 16.7M
Backlight type WLED , No Driver
Touch function No touch
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of WF39BTLASDNN0?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of WF39BTLASDNN0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of WF39BTLASDNN0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
We are one of the professional and experienced suppliers of Winstar 3.9 inch Stretched Bar LCD TFT Display WF39BTLASDNN0 480x128, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.