China WF39BSQASDNN0 Winstar Stretched Bar LCD 3.9 Inch With High Brightness Wide
  1. China WF39BSQASDNN0 Winstar Stretched Bar LCD 3.9 Inch With High Brightness Wide
  2. China WF39BSQASDNN0 Winstar Stretched Bar LCD 3.9 Inch With High Brightness Wide
WF39BSQASDNN0 Winstar Stretched Bar LCD 3.9 Inch With High Brightness Wide
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer Winstar
Model Name WF39BSQASDNN0
screen size 3.9" (1/2 cut of 4.3")
Resolution 480×128(RGB), 128PPI
Active Area 95.04(W)×25.34(H) mm
Outline 105.5(W)×37(H) ×3.25(D) mm
Bezel Opening 97.04(W)×27.34(H) mm
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Apply to Industrial / Stretched Bar LCD /Automotive Display
Brand Name Winstar
Model Number WF39BSQASDNN0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer Winstar Model Name WF39BSQASDNN0
screen size 3.9" (1/2 cut of 4.3") Resolution 480×128(RGB), 128PPI
Active Area 95.04(W)×25.34(H) mm Outline 105.5(W)×37(H) ×3.25(D) mm
Bezel Opening 97.04(W)×27.34(H) mm Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Industrial / Stretched Bar LCD /Automotive Display
Brand Name Winstar Model Number WF39BSQASDNN0
Place of Origin China
Winstar Stretched Bar LCD Display 3.9 inch WF39BSQASDNN0 with High Brightness Wide Temperature 480x128
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39BSQASDNN0
manufacturer Winstar
Model Name WF39BSQASDNN0
screen size 3.9 inch (1/2 cut of 4.3")
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
Display size 95.04(W)×25.34(H) mm
physical dimension 105.5(W)×37(H) ×3.25(D) mm
Visual size 97.04(W)×27.34(H) mm
surface treatment Antiglare
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 65/65/65/65 (Typ.)(CR≥10)
Number of color 16.7M
Backlight type 7S2P WLED , 50K hours , Without Driver
Touch function Without
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -40 ~ 90 °C
Winstar Stretched Bar LCD Display 3.9 inch with High Brightness Wide Temperature 480x128
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of WF39BSQASDNN0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of WF39BSQASDNN0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of WF39BSQASDNN0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
We are one of the professional and experienced suppliers of Winstar Stretched Bar LCD Display 3.9 inch WF39BSQASDNN0 with High Brightness Wide Temperature 480x128, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.