Products
Manufacturer of a wide range of products which include Imitation Amber Ombre Resin Buttons 10mm - 28mm Size for Fashion Garments,Fashion Resin Garments Accessories 8mm - 28mm Mixed Colors Buttons Customizable,Customizable Lightwei...
MOQ: 1
Price: To be discussed
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000 |
| Delivery Time | 3 work days |
| Packaging Details | PE |
| Material | resin |
| Color | Mixed colors, customizable |
| Size | 10mm-28mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Carving Technique | Hot pressing |
| Characteristic | Imitation amber with ombre mixed pattern |
| Hand Feeling | Smooth, Matte, or Textured |
| After-sales Service | Yes |
| Brand Name | elite |
| Model Number | 10mm-28mm |
| Certification | N |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: To be discussed
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000 |
| Delivery Time | 3 work days |
| Packaging Details | PE |
| Material | resin |
| Color | Mixed colors, customizable |
| Size | 10mm-28mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Carving Technique | Hot pressing |
| Characteristic | Imitation buffalo horn |
| Hand Feeling | Smooth, Matte, or Textured |
| After-sales Service | Yes |
| Brand Name | elite |
| Model Number | 10mm-28mm |
| Certification | N |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: To be discussed
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000 |
| Delivery Time | 3 work days |
| Packaging Details | PE |
| Material | brass |
| Color | Electroplated vintage copper |
| Size | Customizable |
| Surface Treatment | Polished |
| Carving Technique | Bending and welding |
| Characteristic | Retro |
| Hand Feeling | Smooth, Matte, or Textured |
| After-sales Service | Yes |
| Brand Name | elite |
| Model Number | 45mm |
| Certification | N |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: To be discussed
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000 |
| Delivery Time | 3 work days |
| Packaging Details | PE |
| Material | Metal |
| Color | Gold |
| Size | Customizable |
| Surface Treatment | Textured |
| Carving Technique | Bending and welding |
| Characteristic | Square frame; Cutout detail |
| Hand Feeling | Smooth, Matte, or Textured |
| After-sales Service | Yes |
| Brand Name | elite |
| Model Number | 45mm |
| Certification | N |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000000 |
| Delivery Time | 3 work days |
| Packaging Details | PE |
| Material | Natural Gemstone |
| Color | Purple, and other colored stones |
| Size | 3mm-10mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Carving Technique | Machine and manual processing |
| Characteristic | Natural |
| Hand Feeling | Smooth |
| After-sales Service | Yes |
| Brand Name | elite |
| Model Number | Any size can be customized |
| Certification | Certificate of Origin |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!