| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100SET per month |
| Delivery Time | 25-60 |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
| Width of material | 120mm |
| Thickness of material | 1mm |
| Coil outside diameter | 1000mm |
| Max material weight | 500kg |
| Machine weight | 150kg |
| Motor | 200W |
| Brand Name | QIAOSEN |
| Model Number | YTE-1000 |
| Certification | CE / ISO14001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Pallet Flat Decoiler Machine Unwinder for Thin Coil Material
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 100SET per month |
| Delivery Time | 25-60 | Packaging Details | WOODEN BOX |
| Width of material | 120mm | Thickness of material | 1mm |
| Coil outside diameter | 1000mm | Max material weight | 500kg |
| Machine weight | 150kg | Motor | 200W |
| Brand Name | QIAOSEN | Model Number | YTE-1000 |
| Certification | CE / ISO14001 | Place of Origin | China |
| High Light | Pallet Flat Decoilers ,500kg Decoilers And Feeders ,1000mm Coil Diameter Decoiler Feeder | ||
| Item | Specification |
|---|---|
| Width of material | 120mm |
| Thickness of material | 1mm |
| Feeder direction | Left - Right |
| Motor | 200W |
| Coil outside diameter | 1000mm |
| Power | 3 phases, 380V |
| Max material weight | 500kg |
| Machine weight | 150kg |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2016
Total Annual:
100million-5 billion
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
Dongguan Qiaosen Machinery Co.,Ltd which have our own factory located in Wuxi city Jiangsu province, and Dongguan Guangdong province with 100 acres workshop established in 2016 and we are integrating R&D, production and sales. Our factory took the lead in passed authentication of the ISO9001:200... Dongguan Qiaosen Machinery Co.,Ltd which have our own factory located in Wuxi city Jiangsu province, and Dongguan Guangdong province with 100 acres workshop established in 2016 and we are integrating R&D, production and sales. Our factory took the lead in passed authentication of the ISO9001:200...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!