Products
Manufacturer of a wide range of products which include F4B PCB PTFE Based High Frequency Material 0.17mm 0.25mm 0.5mm 0.8mm 1.0mm,60mil F4BM220 High Frequency PCB Double Sided Immersion Gold Circuit,Yellow Coverlay 1oz Double Side...
MOQ:
Price:
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99/PCS-99.99/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Brand Name | Bicheng |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | Polyimide |
| Layer count | 2 layers |
| PCB thickness | 0.25mm |
| PCB size | 20.22 X 232.47mm |
| Coverlay | Yellow |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-270.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | Polyimide |
| Layer count | 4 Layers |
| PCB thickness | 0.25mm |
| PCB size | 50.22 X 122.17mm |
| Coverlay | Yellow |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 70µm |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-268.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | PET |
| Layer count | 2 layers |
| PCB thickness | 0.25mm |
| PCB size | 32.35 X 68.17mm |
| Coverlay | Black |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-272.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | Polyimide |
| Layer count | 2 layers |
| PCB thickness | 0.2mm |
| PCB size | 41.61 X 60.17mm |
| Coverlay | Yellow |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-274.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | 1.0mm FR-4 / 0.15mm Polyimide |
| Layer count | 3 Layers |
| PCB thickness | 1.0mm |
| PCB size | 20.23 X 80.91mm |
| Coverlay | Yellow coverlay / Green solder mask |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-275.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | Polyimide |
| Layer count | 1 Layer |
| PCB thickness | 0.15mm |
| PCB size | 55.11 X 42.31mm |
| Coverlay | Yellow |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-276.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | Polyimide |
| Layer count | 1 Layer |
| PCB thickness | 0.1mm |
| PCB size | 67.23 X 50.56mm |
| Coverlay | Yellow |
| Silkscreen | White |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-278.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1PCS
Price: USD9.99-99.99
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000PCS per month |
| Delivery Time | 8-9 working days |
| Packaging Details | Vacuum bags+Cartons |
| Base material | PET |
| Layer count | 2 layers |
| PCB thickness | 0.15mm |
| PCB size | 90.81 X 20.33mm |
| Coverlay | Yellow Top / White Bottom |
| Silkscreen | Black |
| Copper weight | 1oz |
| Surface finish | Immersion gold |
| Brand Name | Bicheng |
| Model Number | BIC-280.V1.0 |
| Certification | UL, ISO9001, IATF16949 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!