| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets,3 months |
| Delivery Time | 2-3 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Table Diameter | Ф240mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Positioning Error | ±5″ |
| Positioning Repeatability | ±5″ |
| Structure | For both horizontal and vertical use |
| User Slip Ring | Customizable |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | DT200-B |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
1 Axis Electric Rate Position Table with 30Kg Load Weight for Inertial
Single-axis Electric Turntable With Support Frame 1 Axis Rate Table
1 Axis Rate Table Single-axis Electric Inertial Navigation Test Turntable
High Precision 1 Axis Turntable DT200-C with 15kg Payload Capacity Designed for
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets,3 months |
| Delivery Time | 2-3 months | Packaging Details | wooden box |
| Table Diameter | Ф240mm | Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm | Rotary Accuracy | ±3″ |
| Positioning Error | ±5″ | Positioning Repeatability | ±5″ |
| Structure | For both horizontal and vertical use | User Slip Ring | Customizable |
| Brand Name | RUYA | Model Number | DT200-B |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 10kg inertial test turntable ,Single Axis inertial test turntable ,High Precision test turntables | ||
The DT200-B high-precision single-axis test turntable is designed to provide exceptional rotary reference during testing operations. This system features high precision, stable construction, adaptability to various load requirements, and automatic centering capabilities.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 10Kg |
| Table Diameter | Ф240mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±5″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±200°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
| Structure | For both horizontal and vertical use |
| User Slip Ring | Customizable |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!