| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 2-3 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф300mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±2″ |
| Positioning Error | ±2″ |
| Positioning Repeatability | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±500°/s |
| Brand Name | RUYA |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Single-axis Electric Turntable With Support Frame 1 Axis Rate Table
1 Axis Rate Table Single-axis Electric Inertial Navigation Test Turntable
DT200-B High Precision 10kg Payload Single Axis Inertial Test Turntable with
High Precision 1 Axis Turntable DT200-C with 15kg Payload Capacity Designed for
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 2-3 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 30Kg | Table Diameter | Ф300mm |
| Table Flatness | 0.02mm | Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±2″ | Positioning Error | ±2″ |
| Positioning Repeatability | ±2″ | Rate Range | ±0.0001°/s~±500°/s |
| Brand Name | RUYA | Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China | ||
| High Light | 1 axis turntable with electric rate ,single-axis inertial navigation test turntable ,electric position table for navigation testing | ||
The single-axis electric turntable is a special precision equipment with functions such as rate, position and swing, developed for the research testing, production debugging, testing and calibration of fiber optic gyroscopes and IMUs. It has stable performance, reliable operation, simple operation, easy portability, low cost and other characteristics. The equipment can also be used for experimental testing of other inertial components and units.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф300mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±2″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±500°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!