
Shaanxi Lvfangzhilin Environmental Protection Technology Co., Ltd.
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Carton package 1350*650*1250mm / 1.0 m³ / 160kg |
| Color | Green |
| Cleaning width | 510 mm/20 inch |
| Cleaning efficiency | 2000 m2/h |
| Power | 1000W |
| Cleaning water tank capacity | 50L |
| Sewage tank capacity | 55L |
| Squeegee width | 820mm |
| Battery working time | 4H |
| Charging time | 8-10H |
| Brand Name | Marshell |
| Model Number | DQX5D |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangzhou of China |
View Detail Information
Explore similar products
DQX5A Self-propelled Walk-behind Auto Scrubber Reduces pushing effort by up to
DQX56A CE Certified Ride-on Floor Scrubber with 56cm Cleaning Width for office
DQX6 CE Certified Ride-on Floor Scrubber High Efficiency Time-Saving & User
Ride-On Floor Scrubber i-D9 / i-D9A | Heavy-Duty Industrial Floor Cleaning
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 100 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days | Packaging Details | Carton package 1350*650*1250mm / 1.0 m³ / 160kg |
| Color | Green | Cleaning width | 510 mm/20 inch |
| Cleaning efficiency | 2000 m2/h | Power | 1000W |
| Cleaning water tank capacity | 50L | Sewage tank capacity | 55L |
| Squeegee width | 820mm | Battery working time | 4H |
| Charging time | 8-10H | Brand Name | Marshell |
| Model Number | DQX5D | Certification | CE |
| Place of Origin | Guangzhou of China |
The Marshell DQX5D Walk-Behind Auto Scrubber is a lightweight, user-friendly floor cleaning machine designed for indoor commercial spaces. It features a 510mm cleaning width and 2000 m²/h efficiency, delivering quiet (65dB) and thorough cleaning for hotels, offices, and retail environments. With a flip-top sewage tank cover, anti-spill buckled water tanks, durable aluminum alloy brush disc cover, and integrated circuit board for easy maintenance, it offers reliable performance and hassle-free operation.
| Model | DQX5D | Unit |
|---|---|---|
| Dimension(l*h*w) | 1200*560*945 | mm |
| Packaging dimension(l*h*w) | 1350*650*1250 | mm |
| Cleaning Width | 510 | mm |
| Cleaning efficiency | 2000 | m2/H |
| Weight (with battery) | 140 | kg |
| Power | 1000 | W |
| Drive axle power | / | W |
| Brush motor power | 550 | W |
| Suction motor power | 450 | W |
| Working voltage | 24 | V |
| Running speed | / | Km/h |
| Backward speed | / | Km/h |
| Clean water tank capacity | 50 | L |
| Sewage tank capacity | 55 | L |
| Suction scraper width | 820 | mm |
| Sound | 68 | dB |
| Brush pressure | 25 | kg |
| Working time | H | |
| Climbing ability (no load) | / | % |
| Minimum turning radius | 700 | mm |
| Lead-acid battery(standard) | 24V100AH | - |
| Charging time | 8-10 | H |
| Lithium battery(option al) | 25.6V100AH | - |
Mainly use for cleaning and maintenance of hard floors in restaurants, supermarkets, hotels, railway stations, and high-speed railway stations etc.
Hard floor including epoxy floors,muddy floors,marble floors,polished tile floors, concrete floors,and terrazzo floor setc.
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Trading Company
Year Established:
2023
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z1 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 15px; line-height: 1.6; font-size: 14px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; ... .gtr-container-x7y2z1 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 15px; line-height: 1.6; font-size: 14px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!