
Shaanxi Lvfangzhilin Environmental Protection Technology Co., Ltd.
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 2 m³ / 230kg |
| Color | Yellow |
| Cleaning width | 1900 mm / 74.8 inch |
| Cleaning efficiency | 13000-15000 ㎡/h |
| Weight | 200kg |
| Cleaning depth | 0-250mm |
| Material | Q235 structural steel |
| Surface Treatment | Hot-dip galvanizing |
| Mounting Type | Tractor 3-point hitch |
| Applicable Tractor Power | 80-100HP |
| Brand Name | HANDSOMER |
| Model Number | LF-1900 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Hainan of China |
View Detail Information
Explore similar products
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 20 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days | Packaging Details | Iron flame package 2 m³ / 230kg |
| Color | Yellow | Cleaning width | 1900 mm / 74.8 inch |
| Cleaning efficiency | 13000-15000 ㎡/h | Weight | 200kg |
| Cleaning depth | 0-250mm | Material | Q235 structural steel |
| Surface Treatment | Hot-dip galvanizing | Mounting Type | Tractor 3-point hitch |
| Applicable Tractor Power | 80-100HP | Brand Name | HANDSOMER |
| Model Number | LF-1900 | Certification | CE |
| Place of Origin | Hainan of China |
This is a 1.9m-wide beach cleaning rake made of Q235 steel with a galvanized finish. It is designed to be mounted on a tractor, efficiently removing debris, seaweed, dry grass, and other waste from sandy beaches to keep the shore clean and tidy.
| Model | LF1900 | Unit |
|---|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1900*700*800 | mm |
| Working Effciency | 13000-15000 | m2/h |
| Working width | 1900 | mm |
| Rated power | 80-100 | kw |
| Weight | 200 | kg |
| Material | Q235 structural steel | - |
| Cleaning depth | 0-250 | mm |
| Garbage bin capacity | 1600L-2300L | L |
| Surface Treatment | Hot-dip galvanizing | - |
| Mounting Type | Tractor 3-point hitch | - |
Company Details
Business Type:
Trading Company
Year Established:
2023
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z1 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 15px; line-height: 1.6; font-size: 14px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; ... .gtr-container-x7y2z1 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 15px; line-height: 1.6; font-size: 14px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!