
Shaanxi Lvfangzhilin Environmental Protection Technology Co., Ltd.
Products
Manufacturer of a wide range of products which include 7CX-10 Double axle and egiht tyres Trailer,7CX-2E Single axle and two Tyres Trailer,LF-1900 / 74.8 inch clean width rake,etc
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 20 m³ / 2900kg |
| Color | Blue |
| Matched Tractor Power | >100HP |
| Dead Weight | 2720 KG |
| Load Weight | 10000 KG(10 tons) |
| Carriage Dimension | 4500*2150*(450+550)mm |
| Unload Form | Hydraulic Left & Right & Back dump |
| Overall Dimension | 5900*2200*2200mm |
| Tire Type | 8.25-16 |
| Tire Quantity | 8 pieces |
| Brake Type | Air brake + Hand brake |
| Brand Name | HONGRI |
| Model Number | 7CX-10 |
| Place of Origin | Shangdong of China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 2.5 m³ / 360kg |
| Color | Red |
| Matched Tractor Power | 20-50 HP |
| Dead Weight | 690 KG |
| Load Weight | 2000 KG (2 tons) |
| Carriage Dimension | 2500*1500*460mm |
| Unload Form | Hydraulic back dump |
| Overall Dimension | 3800*1550*1300mm |
| Tire Type | 10.0/75-15.3 |
| Tire Quantity | 2 pieces |
| Brake Type | Air brake + Hand brake |
| Brand Name | HONGRI |
| Model Number | 7CX-2E |
| Place of Origin | Shangdong of China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 2 m³ / 230kg |
| Color | Yellow |
| Cleaning width | 1900 mm / 74.8 inch |
| Cleaning efficiency | 13000-15000 ㎡/h |
| Weight | 200kg |
| Cleaning depth | 0-250mm |
| Material | Q235 structural steel |
| Surface Treatment | Hot-dip galvanizing |
| Mounting Type | Tractor 3-point hitch |
| Applicable Tractor Power | 80-100HP |
| Brand Name | HANDSOMER |
| Model Number | LF-1900 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Hainan of China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!