| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Contact us for production capacity |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | The barrier gate body is packed in a standard carton. The barrier arm is packed with bubble film. Wooden box or wooden frame packaging is available and recommended for better protection during long-distance transportation. |
| Product Type | Automatic Barrier Gate |
| Motor Type | DC Brushless Motor |
| Boom Type | Straight Boom / Folding Boom / Fence Boom |
| Opening Speed | Adjustable |
| Application | Parking Lot Access Control |
| Customization | Logo, Color, Boom Length, Packaging |
| Brand Name | HCW |
| Model Number | CW250D |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
HCW Turnstile Security Gates Supermarket Swing Gate Fingerprint Turnstile Flap
Heightened Door Panel 304 Stainless Steel Pedestrian Sliding Gate
HCW Waterproof Turnstile Gate Subway Speed Gate Turnstile Intelligent Access
3.1cm Card Reading Swing Turnstile Gate 304 Stainless Steel
Product Specification
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union | Supply Ability | Contact us for production capacity |
| Delivery Time | 5-8 work days | Packaging Details | The barrier gate body is packed in a standard carton. The barrier arm is packed with bubble film. Wooden box or wooden frame packaging is available and recommended for better protection during long-distance transportation. |
| Product Type | Automatic Barrier Gate | Motor Type | DC Brushless Motor |
| Boom Type | Straight Boom / Folding Boom / Fence Boom | Opening Speed | Adjustable |
| Application | Parking Lot Access Control | Customization | Logo, Color, Boom Length, Packaging |
| Brand Name | HCW | Model Number | CW250D |
| Certification | CE | Place of Origin | Shenzhen, China |
| High Light | servo automatic barrier gate ,parking lot access control gate ,barrier turnstile gate with warranty | ||
| Model | CW228 |
| Product Type | Servo Automatic Barrier Gate |
| Motor Model | Seventh-generation motor |
| Driving Method | Servo motor |
| Rated Power | 200W |
| Remote Control Distance | 50m |
| Protection Grade | IP54 |
| Motor No-load Speed | 1850r/min |
| Running Speed | 1~3s / 3~6s adjustable |
| Adaptable Boom Length | 1~3m / 3~6m |
| Power Supply | AC220V +10%, 50Hz |
| Input Voltage | 24V |
| Working Temperature | -25°C to +70°C |
| Ambient Humidity | 5%~95% |
| Anti-smash Rebound | Supported when encountering obstruction |
| Available Boom Types | Straight boom, folding boom, fence boom |
| Cabinet Size | 340*280*1063mm |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2006
Total Annual:
30 million-40 million
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
The Shenzhen headquarters was established on July 1,2006 and is located in Zhangge Community,Guanlan Street,Longhua District,Shenzhen.The headquarters factory covers an area of about 20000 square meters.With the continuous expansion and expansion of the domestic and overseas sales... The Shenzhen headquarters was established on July 1,2006 and is located in Zhangge Community,Guanlan Street,Longhua District,Shenzhen.The headquarters factory covers an area of about 20000 square meters.With the continuous expansion and expansion of the domestic and overseas sales...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!