China 30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
  1. China 30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
  2. China 30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
  3. China 30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
  4. China 30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
  5. China 30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
30U-120H APlus 30U-80-20KHV Double Conversion Online Modular Ups Modern Surge
  1. MOQ: 1
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Supply Ability 10000pcs/month
Delivery Time 30days
Packaging Details Carton
Battery Type Sealed Lead Acid
Temperature 0-40℃
Protection Overload, Short Circuit, Over Voltage, Low Battery
Eco Mode 99%
Battery Backup Time 5-10 minutes
Power Factor 0.9
Input Voltage 380V
Online Mode 96%
Input Frequency 50/ 60Hz
Output Voltage 380V
Display LCD
Communication Interface RS232, USB, SNMP
Overload Capacity 111–125%: 10 mins, 126–150%: 1 minute
Parallel 4 parallel machines
Brand Name Visench
Model Number 30U-120H
Place of Origin China
Product Specification
Supply Ability 10000pcs/month Delivery Time 30days
Packaging Details Carton Battery Type Sealed Lead Acid
Temperature 0-40℃ Protection Overload, Short Circuit, Over Voltage, Low Battery
Eco Mode 99% Battery Backup Time 5-10 minutes
Power Factor 0.9 Input Voltage 380V
Online Mode 96% Input Frequency 50/ 60Hz
Output Voltage 380V Display LCD
Communication Interface RS232, USB, SNMP Overload Capacity 111–125%: 10 mins, 126–150%: 1 minute
Parallel 4 parallel machines Brand Name Visench
Model Number 30U-120H Place of Origin China
RM Series Modular UPS
PRODUCT FEATURES
1. Digital Control
2. High power density modular design
3. N+X parallel redundancy
4. Color LCD display screen
5. Intelligent Battery Management
Users can set the charging current, constant current, constant voltage and floating charging modes can be automatically and smoothly switched; Battery voltage can be set ±192Vdc/±240Vdc/±216Vdc/±228Vdc/±240Vdc (32/34/36/38/40 pcs optional)
6. Standard Cabinet Design
7. Safe and easy to maintain
8. Intelligent Management
PARAMETER RM 30-300KVA
Model RM30 90 RM30 150 RM30 300
Capacity UPS Cabinet 30-90kW 30-150kW 30-300kW
Power Module 30kW
Input Input Form 3P4W+G
Rated Voltage 380/400/415 Vac
Voltage Range 207-478Vac
Frequency Range 40-70Hz
Input Power Factor ≥0.99
Input Current Harmonic Wave ≤3% (100% non-linear)
Output Output Form 3P4W+G
Rated Voltage 380/400/415 Vac
Output Power Factor 0.9 or 1
Voltage Accuracy ±1%
Battery Mode (50/60±0.2%) Hz
Crest Factor   3: 1
Conversion Time Mains mode → bypass mode : 0ms (tracking) ; Mains mode→ battery mode: 0ms
Overload Capacity Load≤110%: 60 mins;
Load≤125%: 10 mins;
Load≤150%: 1 min; Load≥ 150%, shutdown immediately
Output Voltage Harmonic Wave ≤ 2% (100% linear)
Efficiency In normal mode 95%
Communication Port RS232,RS485,Intelligent Slot*2 ,Dry connect port
Battery Battery Voltage ±192Vdc/±204Vdc/±216Vdc/±228Vdc/±240Vdc; (32/34/36/38/40pcs of battery to select)
Charging Current UPS Cabinet 30A Max 50A Max 100A Max
Power Module 10A Max
Environment Operating Temperature 0℃-40℃
Relative Humidity 0-95% (non-condensing)
Storage Temperature -25-55℃ ( excluded battery)