Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,20KVA-200KVA High Fre...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/months |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | cartons |
| Product name | Visench 3C3 series (20-200kVA) |
| Rated Capacity | 20KVA-200KVA |
| Power Factor | 1 |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Input Frequency | 50/ 60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output Frequency | 50/ 60Hz |
| Overload Capacity | 111–125%: 10 mins, 126–150%: 1 minute |
| ECO Mode | 99% |
| Parallel | 4 parallel machines |
| Environment Humidity | 5 - 95%, no condensation |
| Storage Environment | –15 ~ +55℃ |
| Operating Temperature | 0~40℃ |
| Online Mode | 96% |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Size | 330*668*521mm/330*690*975mm/550*850*1600mm |
| Weight | 41kg , 45kg , 90kg , 149kg , 245kg , 270kg |
| Safety Standard | GB4943 ; YD/T1095 ; GB/7260.2; IEC/62040-2 |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | Visench 3C3 series UPS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50 units
Price: $175.00/units 50-99 units
| Warranty | 12months |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 21.6kg |
| Type | Line Interactive |
| Application | COMPUTER, COMPUTER |
| Product name | ups 1000w |
| Inverter Output voltage range | 220Vac±5% |
| Output Voltage | 145~275Vac |
| Capacity | 1KVA / 700W |
| AC Input voltage | 145~275Vac |
| DC Voltage | DC 48V |
| Transfer time | Typical 2~6ms, Max.10ms |
| Charging period | depends on the batteries connected |
| External DC voltage | 48VDC |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | RTL-2KL |
MOQ: 50 units
Price: $248.00/units 50-99 units
| Warranty | 12months |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 30.6kg |
| Type | Line Interactive |
| Application | COMPUTER |
| Product name | Line Interactive UPS |
| Capacity | 5000KVA / 3000W |
| DC Voltage | DC 24V |
| AC Input voltage range | 145~275Vac |
| Overcurrent Protection | System shuts down automatically within 20ms |
| Transfer time | Typical 2~6ms, Max.10ms |
| Output wave form | Pure sine wave |
| Charging period | epends on the batteries connected. |
| Battery model | Sealed maintenance-free lead-acid batteries |
| External DC voltage | 24V DC |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | RTL-5KL |
MOQ: 100 units
Price: $108.00/units >=100 units
| Warranty | 12months, 12 months |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 5kg |
| Type | Line Interactive |
| Application | COMPUTER |
| Product name | 1000W UPS |
| Output Voltage | 220V |
| Capacity | 1000VA |
| Battery | Maintenance-free lead acid battery |
| Business type | Manufacturer |
| Service | OEM & ODM |
| Output voltage | 220Vac |
| Transfer Time | Typical 2-6ms, 10ms max |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | RTL-1K |
| Certification | CE &ROHS |
MOQ:
Price: $1,450.00/units 1-49 units
| Warranty | 12 months |
| Phase | Three Phase, Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 122kg |
| Type | On-line |
| Application | COMPUTER |
| Product name | 12000W Online UPS |
| Rated power | 12000W |
| Transfer Time | 0ms |
| Input voltage | 380Vac±25% |
| DC voltage | 220Vac±25% |
| Battery capacity | 15kVA/12kW |
| Size (mm) | 655*370*900mm |
| Weight (kg) | 122kg |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | TD3115K |
MOQ:
Price: $2,300.00/units 1-49 units
| Warranty | 12 months |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 62kg |
| Type | On-line |
| Application | COMPUTER |
| Product name | 36000W Online UPS |
| Rated power | 36000W |
| Transfer Time | 0ms |
| Input voltage | 207~475Vac |
| DC voltage | 380Vac |
| Battery capacity | 40kVA/36kW |
| Size (mm) | 710*260*717mm |
| Weight (kg) | 62kg |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | 3C3 40KS |
MOQ:
Price: $3,170.00/units 1-49 units
| Warranty | 12months |
| Phase | Three Phase, Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 85.5kg |
| Type | On-line |
| Application | COMPUTER |
| Product name | 54000W On-line UPS |
| Rated power | 54000W |
| Transfer Time | 0ms |
| Input voltage | 208~478Vac |
| DC voltage | 380/400/415Vac |
| Battery capacity | 60kVA/54kW |
| Size (mm) | 865*300*960mm |
| Weight (kg) | 85.5kg |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | 54000W On-line UPS |
MOQ: 50 units
Price: $648.00/units 50-99 units
| Warranty | 12 months |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Weight | 33kg |
| Type | On-line |
| Application | Telecommunications |
| Product name | 10KVA UPS |
| Capacity | 10KVA / 7KW |
| Input voltage | 304~478Vac |
| Output voltage range | 220±2%Vac |
| Wave form | Sine Wave |
| Interface | RS232, USB or SNMP slot selectable |
| Frequency | 46~54Hz, Same as AC |
| External battery norminal DC voltage | 192VDC |
| Overload capability | 105%~130% lasts for 10 minutes |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | PT-3C10KL |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!