Products
Manufacturer of a wide range of products which include 350ml 600ml 1000ml Single Wall Glass French Press Coffee Maker With Bamboo Lid,Food Grade Borosilicate Glass Coffee Press Handmade Tea Press Pot 360ml 600ml,High Borosilicate ...
MOQ: 2000 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 25-40 working days |
| Packaging Details | Customize Gift box/Individually white box/Bulk Packing |
| use | Household |
| bottle type | Hand Pressing Type |
| shape | Round |
| Accessories | WITH LID |
| Material | High Borosilicate Glass |
| Product Name | French Coffee Press Maker |
| Usage | Home Hotel Restaurant Office |
| Packing | Color Box |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | YINOR |
| Model Number | |
| Certification | BSCI, ISO9001, SEDEX, WCA |
MOQ: 2000 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 25-40 working days |
| Packaging Details | Customize Gift box/Individually white box/Bulk Packing |
| drinkware type | Coffee Sets |
| style | Europe |
| material | Glass |
| feature | Food Grade |
| Material | High Borosilicate Glass |
| Product Name | Coffee Pot |
| Capacity | 300ml 600ml 800ml |
| Type | Coffee Ware |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Model Number | |
| Brand Name | YINOR |
| Certification | BSCI, ISO9001, SEDEX, WCA |
MOQ: 2000 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 25-40 working days |
| Packaging Details | Customize Gift box/Individually white box/Bulk Packing |
| feature | WITH LID, Eco-Friendly, Easy To Clean, Large Capacity, Double Wall, Bpa Free, Heat-Resistant |
| Material | High Borosilicate Glass |
| Product Name | Double Wall French Press |
| Usage | Home Hotel Restaurant Office |
| Color | Clear Transparent |
| Function | Brewing Tea Coffee |
| Capacity | 350ml/600ml/1000ml |
| Keywords | French Press Coffee Pot Maker |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | YINOR |
| Model Number | |
| Certification | BSCI, ISO9001, SEDEX, WCA |
MOQ: 2000 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 25-40 working days |
| Packaging Details | Customize Gift box/Individually white box/Bulk Packing |
| Type | French Press |
| Material | High Borosilicate Glass |
| Product Name | Double Wall French Press |
| Usage | Home Hotel Restaurant Office |
| Color | Clear Transparent |
| Function | Brewing Tea Coffee |
| Capacity | 350ml/600ml/1000ml |
| Logo | Customize Logo Acceptable |
| Packing | Color Box |
| Keywords | French Press Coffee Pot Maker |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | YINOR |
| Model Number | |
| Certification | BSCI, ISO9001, SEDEX, WCA |
MOQ: 2000 pieces
Price: $3.68-4.19 / piece
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 25-40 working days |
| Packaging Details | Customize Gift box/Individually white box/Bulk Packing |
| feature | WITH LID, Eco-Friendly, Easy To Clean, Large Capacity, Double Wall, Bpa Free, Heat-Resistant |
| coffee & tea tools type | French Presses |
| drinkware type | French Press |
| glass type | Transparent |
| style | Modern |
| Design Style | Morden Luxury |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | YINOR |
| Model Number | |
| Certification | BSCI, ISO9001, SEDEX, WCA |
MOQ: 2000 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 25-40 working days |
| Packaging Details | Customize Gift box/Individually white box/Bulk Packing |
| coffee & tea tools type | French Presses |
| drinkware type | Coffee & Tea Sets |
| glass type | Transparent |
| type | Coffee & Tea Tools |
| material | Glass |
| water flowing method | Direct Drinking |
| Logo | Customize Logo Acceptable |
| Packing | Customized Color Box |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | YINOR |
| Certification | BSCI, ISO9001, SEDEX, WCA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!