| Color | Grey Customizable |
| Max Cutting Length | 3800mm Customizable |
| Type | Stone CNC Engraving Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 37kw+3.25kw |
| Dimension(L*W*H) | 5100x3200x2300mm(200.79x125.98x90.55in) |
| Weight | 4700 kg(10361.73lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Famous brand motor/Famous brand PLC/Digital |
| Cutting thickness (max) | 15 mm(0.59in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Hechuan servo motor /High pressure pump unit /AC f |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
Five Axis Waterjet Stone CNC Engraving/Cutting Machine Core Components Engine
ZEUS Five Axis Waterjet Stone CNC Engraving/Cutting Machine Core Bearing Engine
Stone Cutting Machine Water Jet Cutting for Granite with Core Components Motor
Five Axis Waterjet/Stone CNC Engraving & Cutting Machine with PLC 380V/220V 1
Product Specification
| Color | Grey Customizable | Max Cutting Length | 3800mm Customizable |
| Type | Stone CNC Engraving Machine | Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v | Power(W) | 37kw+3.25kw |
| Dimension(L*W*H) | 5100x3200x2300mm(200.79x125.98x90.55in) | Weight | 4700 kg(10361.73lb) |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Famous brand motor/Famous brand PLC/Digital |
| Cutting thickness (max) | 15 mm(0.59in) | Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Hechuan servo motor /High pressure pump unit /AC f |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
| Type | Stone CNC Engraving Machine | Voltage | 220v/380v |
| Power | 37kw+3.25kw | Weight | 4700kg |
| Core components | Hechuan servo motor /High pressure pump unit /AC five axis water jet blade /Xinbao planetary gearbox /Weihong ETCT Bus System | ||
Laiyang Zeus machinery co.., LTD. was established in 2006, is a dedicated to stone numerical control processing equipment research, development and production of professional enterprises. The company has a professional research and development, design, production and after-sales service team, insist in the "quality and service for the first" purpose, for the company's products to provide reliable technical support and after-sales service guarantee, from the product appearance, performance, precision to achieve a perfect combination. Through the unremitting efforts of Zeus team, overcome difficulties, products not only sell well in domestic market. but also exported to Europe, the United States, Southeast Asia and other countries. One of the multi-functional cutting and grinding machine, hole machine, 45 degrees back cutting machine by the majority of customers like.
yes. If you can meet our minimum order quantity, we can print your logo on the product and packaging.
Yes, if you can meet our minimum order quantity, the color of the product can be customized.
1) Before producing the product, carefully confirm, strictly inspect during the production process, and install and debug after production is completed.
2) Conduct strict sampling inspections on the products before shipment to ensure that the packaging is intact and undamaged.
Yes, our product comes in standard specifications, but we can customize products according to customer needs such as workspace, motor power, product functionality, color, logo, etc
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!