| Color | Green, Blue, Black |
| Max Cutting Length | 3200 |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5500*3200*2600 |
| Weight | 4500 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Bearing, Gear, Motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 5+3 Axis Bridge Cutting CNC Machine with HD Camera & Suction Cup 15kw
5 Axis Bridge Cutting Machine with HD Camera & Suction Cup for Granite High
ZEUS 5 Axis Bridge Cutting Machine for Marble CNC 5+3 Axis Motor Core 380V/220V
ZEUS 5+1 5 Axis Bridge Cutting Machine for Marble & Granite 15kw High Precision
Product Specification
| Color | Green, Blue, Black | Max Cutting Length | 3200 |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V | Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5500*3200*2600 | Weight | 4500 kg |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | High Safety Level |
| Cutting thickness (max) | 100 mm | Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Bearing, Gear, Motor |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
The five axis bridge cutting machine is a new generation of multifunctional machining machinery that adopts graphic operation and advanced technology. The synchronous CNC control system makes machine operation simple and free, without the need for complex CNC knowledge. This machine can be used to achieve advanced functions such as horizontal and vertical cutting, irregular cutting, contour cutting, drilling, 360 degree free rotation of the machine head, 90 degree chamfering, and 85 degree desktop lifting. It can be used in large stone processing plants and countertop workshops.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!