Products
Manufacturer of a wide range of products which include ZEUS 45 Degree Chamfering Stone Cutting Machine with Core Engine Gearbox PLC,45 Degree Stone Cutting Machine 1200mm High-Accuracy Motor & Bearing Zeus,5 Axis 15 kW Bridge ...
MOQ: 1
Price: $5,000-6,000 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 7.5kw+3kw |
| Dimension(L*W*H) | 5000x1300x1800mm |
| Weight | 1200 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing, Gear, Pump, Gearbox, Engine, PLC |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm(47.24in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5500*3300*2600 |
| Weight | 3400 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / unit
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15 KW+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5500x3200x3700mm |
| Weight | 3400 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 200 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, PLC, Pressure Vessel, Engine, Bearing, Gear, Pump, Gearbox |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000 / piece
| Color | Yellow, White, Blue |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5500mmx3200mmx2600mm |
| Weight | 3400 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 120 mm |
| Core Components | Motor, PLC |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / unit
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15 KW+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5500x3200x3700mm |
| Weight | 3400 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 200 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, PLC, Pressure Vessel, Engine, Bearing, Gear, Pump, Gearbox |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1000mm, 1500mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW(20.12hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5500*3300*2600 |
| Weight | 3400 kg(7495.72lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / set
| Color | Green, Blue, Black |
| Max Cutting Length | 3200 |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW(20.12hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5500*3200*2600 |
| Weight | 4500 kg(9920.80lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Bearing, Gear, Motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / unit
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15 KW+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5500x3200x3700mm |
| Weight | 3400 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 200 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, PLC, Pressure Vessel, Engine, Bearing, Gear, Pump, Gearbox |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $22,000-23,000 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5500*3300*2600 |
| Weight | 3400 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!