| Color | Black, White, Blue, Yellow, Customizable |
| Max Cutting Length | Customizable, 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15kw+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 |
| Weight | 3300 kg(7275.25lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Hechuan servo motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 4+3 Bridge Granite & Marble Cutting Machine with Core Components-Motor &
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
ZEUS 4+3 Axis Bridge Cutting & Drilling CNC Machine with HD Camera Suction Cup
Product Specification
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Customizable | Max Cutting Length | Customizable, 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V | Power(W) | 15kw+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 | Weight | 3300 kg(7275.25lb) |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) | Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Hechuan servo motor |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Used for horizontal and vertical cutting, diamond shaped, trapezoidal, fan-shaped, circular,elliptical, polygonal, horse belly shaped, L-shaped and other irregular cutting of various types of boards, with 45 degree chamfer, hole opening, internal and external corners, center basin, supporting CAD mapping and measuring instruments.
This machine adds a camera and a suction cup component on top of including hole opening motor.
After adding a camera, the overall dimensions of the machine with this options are 5300x3000x3500mm.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!