| Color | White, Black, Blue, Yellow |
| Max Cutting Length | 3200x2000mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300mmx3000mmx2400mm |
| Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Core Components | Motor, PLC |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 220V 380V CNC Bridge Cutting Machine 4+3 Axis Stone Granite Processor 15KW
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
ZEUS 4+3 Axis Bridge Cutting & Drilling CNC Machine with HD Camera Suction Cup
Product Specification
| Color | White, Black, Blue, Yellow | Max Cutting Length | 3200x2000mm |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V | Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300mmx3000mmx2400mm | Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm | Core Components | Motor, PLC |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Used for horizontal and vertical cutting, diamond shaped, trapezoidal, fan-shaped, circular,elliptical, polygonal, horse belly shaped, L-shaped and other irregular cutting of various types of boards, with 45 degree chamfer, hole opening, internal and external corners, center basin, supporting CAD mapping and measuring instruments.
Add a camera or suction cup component on the basis of 4+1 (including hole opening motor)for 4+2.
After adding a camera, the overall dimensions of the machine with 4+2 options are 5300x3000x3500mm
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!