| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Automatic Turnstile Gate |
| Material | Stainless Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Integated Biometric | Face Recognition , Fingerprint , RFID , IC , Infrared Sensor |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
2 Way Flap Turnstile Access Control Coin Operated Turnstiles For Public Toilets
Anti Tailgating Facial Recognition Gate , Stainless Steel Flap Barrier Gate
Robust Flap Turnstile Gate Anti Collision Boom Barrier Gate Access Control
304 Stainless Steel Turnstile Gate Fully Automatic Two Way Facial Recognition
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C | Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days | Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Automatic Turnstile Gate | Material | Stainless Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm | Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor | Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light | Integated Biometric | Face Recognition , Fingerprint , RFID , IC , Infrared Sensor |
| Brand Name | TAIWEI | Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 | Place of Origin | Shenzhen, China |
| High Light | SS304 Automatic Turnstile Gate ,Fully Automatic Turnstile Gate ,RFID Turnstile Gate Access Control | ||
Factory Price 304 Stainless Steel Fully Automatic Two-Way Facial Recognition RFID Card Access Control System Swing Gate Brushless
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
HIGH QUALITY MATERIAL
·304 high tempreture and conrrosion resistance durable dustproof and rainproof stainless steel.
· Precision laser cutting
·Seamless gas welding technology.
INTELLIGENT MOTHERBOARD
· Access control setting from board by software.
·Support upload to cloud or URL. ·Support technical interface to app
ACCESS CONTROL
· It can be compatible with IC/ID card fingerprint machine,barcode, etc ·Customized according to customer needs.
ALLOY STEEL SWING ARM
Its unique mechanical drive design allow the arm to be pushed effort-lessly andauto-rotate.Adjustable absorber controls rotation force to minimize loud sound and avoid over rotation.
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2015
Total Annual:
7000000-8000000
Employee Number:
50~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef... .gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!