China SEMIKRON SKKT460/22E H4 2300V IGBT Module High-Performance Insulated Gate
  1. China SEMIKRON SKKT460/22E H4 2300V IGBT Module High-Performance Insulated Gate
SEMIKRON SKKT460/22E H4 2300V IGBT Module High-Performance Insulated Gate
Packaging Details New original box
Collector voltage 2200 V
Continuous collector current 460 A
Pulse current 920 A
Leakage current 5 mA
Brand Name SEMIKRON
Model Number SKKT460/22E
Place of Origin Germany
Product Specification
Packaging Details New original box Collector voltage 2200 V
Continuous collector current 460 A Pulse current 920 A
Leakage current 5 mA Brand Name SEMIKRON
Model Number SKKT460/22E Place of Origin Germany
SEMIKRON SKKT460/22E H4 2300V IGBT Module
Key Specifications
Parameter Value
Maximum Voltage Rating 2300V
Continuous Current Capacity 460A (at 85°C case temperature)
Operating Temperature Range -40°C to 125°C (junction and storage)