China Space Saving MLCC Arrays FH 6124CG100J500NT for Enhanced PCB Performance and
  1. China Space Saving MLCC Arrays FH 6124CG100J500NT for Enhanced PCB Performance and
Space Saving MLCC Arrays FH 6124CG100J500NT for Enhanced PCB Performance and
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Capacitance 10pF
Circuit Type Independent
Temperature Coefficient C0G
Tolerance ±5%
Voltage Rating 50V
Number of Capacitors 4
Description 10pF Independent C0G ±5% 50V 0612 Capacitor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # 6124CG100J500NT
Package 0612
Model Number 6124CG100J500NT
Product Specification
Capacitance 10pF Circuit Type Independent
Temperature Coefficient C0G Tolerance ±5%
Voltage Rating 50V Number of Capacitors 4
Description 10pF Independent C0G ±5% 50V 0612 Capacitor Networks, Arrays RoHS Mfr. Part # 6124CG100J500NT
Package 0612 Model Number 6124CG100J500NT
MLCC Arrays (C-ARRAY SERIES)
Features
  • Space Saving: Can save up to 50% of PCB space and improve assembly density.