China AC feedthrough capacitor TE Schaffner FN7512-32-M4 with low inductance and broad
  1. China AC feedthrough capacitor TE Schaffner FN7512-32-M4 with low inductance and broad
AC feedthrough capacitor TE Schaffner FN7512-32-M4 with low inductance and broad
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Nominal Capacitance 33nF
Operating Temperature -40℃~+100℃
Voltage Rating 1kV
Tolerance ±20%
DC Resistance(DCR) 0.62mΩ
Current Rating 32A
Description 33nF ±20% 0.62mΩ Through Hole Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # FN7512-32-M4
Package Through Hole
Model Number FN7512-32-M4
Product Specification
Nominal Capacitance 33nF Operating Temperature -40℃~+100℃
Voltage Rating 1kV Tolerance ±20%
DC Resistance(DCR) 0.62mΩ Current Rating 32A
Description 33nF ±20% 0.62mΩ Through Hole Feed Through Capacitors RoHS Mfr. Part # FN7512-32-M4