China TE Schaffner FN7563-100-M8 DC Feedthrough Capacitor Featuring Low DC Resistance
  1. China TE Schaffner FN7563-100-M8 DC Feedthrough Capacitor Featuring Low DC Resistance
  2. China TE Schaffner FN7563-100-M8 DC Feedthrough Capacitor Featuring Low DC Resistance
TE Schaffner FN7563-100-M8 DC Feedthrough Capacitor Featuring Low DC Resistance
  3. Get Latest Price
Nominal Capacitance 1uF
Operating Temperature -40℃~+100℃
Voltage Rating 650V
Tolerance ±20%
DC Resistance(DCR) 0.25mΩ
Current Rating 100A
Description 1uF ±20% 0.25mΩ Screw Terminals Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # FN7563-100-M8
Package Screw Terminals
Model Number FN7563-100-M8
Product Specification
Nominal Capacitance 1uF Operating Temperature -40℃~+100℃
Voltage Rating 650V Tolerance ±20%
DC Resistance(DCR) 0.25mΩ Current Rating 100A
Description 1uF ±20% 0.25mΩ Screw Terminals Feed Through Capacitors RoHS Mfr. Part # FN7563-100-M8