China Power Line Filter TE Schaffner FN7562-200-M10 Capacitor with Threaded Terminal
  1. China Power Line Filter TE Schaffner FN7562-200-M10 Capacitor with Threaded Terminal
  2. China Power Line Filter TE Schaffner FN7562-200-M10 Capacitor with Threaded Terminal
Power Line Filter TE Schaffner FN7562-200-M10 Capacitor with Threaded Terminal
  3. Get Latest Price
Nominal Capacitance 1uF
Operating Temperature -40℃~+100℃
Voltage Rating 650V
Tolerance ±20%
DC Resistance(DCR) 0.18mΩ
Current Rating 200A
Description 1uF ±20% 0.18mΩ Through Hole Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # FN7562-200-M10
Package Through Hole
Model Number FN7562-200-M10
Product Specification
Nominal Capacitance 1uF Operating Temperature -40℃~+100℃
Voltage Rating 650V Tolerance ±20%
DC Resistance(DCR) 0.18mΩ Current Rating 200A
Description 1uF ±20% 0.18mΩ Through Hole Feed Through Capacitors RoHS Mfr. Part # FN7562-200-M10