China N Female Connector 4 Pole Indoor Bandpass Filter L com BPF24 401 Designed for 2
  1. China N Female Connector 4 Pole Indoor Bandpass Filter L com BPF24 401 Designed for 2
N Female Connector 4 Pole Indoor Bandpass Filter L com BPF24 401 Designed for 2
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Description RF Filters RoHS
Mfr. Part # BPF24-401
Model Number BPF24-401
Product Specification
Description RF Filters RoHS Mfr. Part # BPF24-401
Model Number BPF24-401
Product Overview
This is a 2.4GHz 4-pole indoor bandpass filter with N-female connectors. It is designed for coaxial projection and features a channel of 2412MHz.
Product Attributes
  • Brand: L-COM, INC.
  • Origin: NORTH ANDOVER, MA
  • Certifications: CE2011/65/EU(RoHS DIRECTIVE)
  • Color Variations: NONE
Technical Specifications
ModelDescriptionFrequencyConnectorsDimensions (in [mm])
BPF24-4014 Pole Indoor Bandpass Filter2.4GHz (Channel 1: 2412MHz)N-FEMALE CONNECTOR (2X)Height: 1.1 [27]