China Surface mount resistor array Walsin WA06X101JTL with tin plated end terminations
  1. China Surface mount resistor array Walsin WA06X101JTL with tin plated end terminations
Surface mount resistor array Walsin WA06X101JTL with tin plated end terminations
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Number of Resistors 4
Number of Pins 8
Tolerance ±5%
Resistance 100Ω
Power(Watts) 100mW
Temperature Coefficient ±200ppm/℃
Description 4 ±5% 100Ω 100mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # WA06X101JTL
Package 0603x4
Model Number WA06X101JTL
Product Specification
Number of Resistors 4 Number of Pins 8
Tolerance ±5% Resistance 100Ω
Power(Watts) 100mW Temperature Coefficient ±200ppm/℃
Description 4 ±5% 100Ω 100mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS Mfr. Part # WA06X101JTL