China Thick Film Chip Resistor Array PANASONIC EXB38V101JV Suitable for High Density
  1. China Thick Film Chip Resistor Array PANASONIC EXB38V101JV Suitable for High Density
Thick Film Chip Resistor Array PANASONIC EXB38V101JV Suitable for High Density
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Number of Resistors 4
Number of Pins 8
Tolerance ±5%
Resistance 100Ω
Power(Watts) 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/℃
Description 4 ±5% 100Ω 63mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # EXB38V101JV
Package 0603x4
Model Number EXB38V101JV
Product Specification
Number of Resistors 4 Number of Pins 8
Tolerance ±5% Resistance 100Ω
Power(Watts) 63mW Temperature Coefficient ±200ppm/℃
Description 4 ±5% 100Ω 63mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS Mfr. Part # EXB38V101JV
Package 0603x4 Model Number EXB38V101JV
Chip Resistor Array
Product Attributes
  • Brand: Not specified
  • Origin: Not specified
  • Material: Thick Film resistive element, Alumina substrate
  • Color: Not specified
  • Certifications: AEC-Q200 qualified (EXB2, EXB3), RoHS compliant
Technical Specifications
EXB14V (02012)20.80 0.10 x 0.60 0.10 x 0.35 0.100.03112.5510 to 1M (E24)55 to +1250.50.5
EXB18V (02014)41.400.10 x 0.600.10 x 0.350.100.031 (0.1 W / package)12.5510 to 1M (E24)55 to +1250.51.0
EXB24V (04022)21.00 0.10 x 1.00 0.10 x 0.35 0.100.0635051 to 1M (E24)55 to +125Grade 111.2
EXB28V (04024)42.00 0.10 x 1.00 0.10 x 0.35 0.100.0635051 to 1M (E24)55 to +125Grade 112.0
EXB2HV (06028)83.80 0.10 x 1.60 0.10 x 0.45 0.100.063 (0.25 W / package)25510 to 1M (E24)55 to +125Grade 119.0