| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 10H |
| Input Logic Level - High | -1.13V |
| Logic Type | OR Gate |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Input Logic Level - Low | -1.48V |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Voltage - Supply | -4.94V ~ -5.46V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 1.55ns @ -5.2V, - |
| Current - Output High, Low | 50mA, 50mA |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | MC10H210 |
| Features | 3 Outputs |
| Description | IC GATE OR 2CH 3-INP 16DIP |
View Detail Information
Explore similar products
NC7NZ04L8X-L22185
SN74AC86DRE4
NLVVHC86DTR2G
DM74LS14N
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters | Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 3 | Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube | Series | 10H |
| Input Logic Level - High | -1.13V | Logic Type | OR Gate |
| Supplier Device Package | 16-PDIP | Input Logic Level - Low | -1.48V |
| Mfr | onsemi | Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Voltage - Supply | -4.94V ~ -5.46V | Max Propagation Delay @ V, Max CL | 1.55ns @ -5.2V, - |
| Current - Output High, Low | 50mA, 50mA | Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Circuits | 2 | Base Product Number | MC10H210 |
| Features | 3 Outputs | Description | IC GATE OR 2CH 3-INP 16DIP |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!